„Költészet hete” Gyenesdiáson

A programokat 2018. április közepén szeretnénk megvalósítani. A rendezvény lebonyolításában a gyenesdiási József Attila Klubkönyvtár munkatársai segédkeznek. A helyszíneket a községháza és az iskola biztosítja.

Április 9-én a már több megyei városban, nagyközségben bemutatott „Múzsák randevúja” rendezvénnyel nyitjuk a hetet. Ezt a két héten át látogatható festmény és fénykép kiállítást Soós József költő képek ihlette versei erősítik. A kiállítás egyfelől a pusztuló vidéket, a romló tájat mutatja be, ugyanakkor megkísérli felmutatni a falusi hagyományok és szellemiség szépségét.

Az iskola aulájában vendégünk lesz Vörös István József Attila-díjas költő, aki alsósainknak és felső tagozatosainknak is tart egy-egy beszélgetős, interaktív irodalmi foglalkozást. (Büszkeséggel tölt el minket, hogy az előző két tanévben is voltak neves irodalmár vendégeink: Berg Judit és Szálinger Balázs.)

A magyar költészet napján lesz a községházán első verseskötetem bemutatója.

Iskolánk tehetséges versmondó tanulóinak is biztosítunk lehetőséget. Meghívjuk irodalommal foglalkozó volt tanítványainkat is. Pl. a Gyenesdiási antológiákban szereplő Góth Júliát, a Zalaegerszegen Slam Poetry Klubot alapító Darázsi Fruzsinát.

A Hetedik internetes irodalmi folyóirat szerkesztőit (Ferenczfi János és társai) is vendégül látjuk. Ők is irodalmi foglalkozásokat tartanak tanulóinknak. Este a keszthelyi, környékbeli költők, írók is megismerkednek velük egy kötetlen irodalmi est keretében.

                                                                                   Nagy Antal Róbert pedagógus, költő

Nagy Antal Róbert

Bemutatkozás

Nagy Antal Róbertnek hívnak.
1974. március 25-én, Keszthelyen láttam meg a napvilágot.
Pedagógus vagyok. Jelenlegi munkahelyemen, a gyenesdiási Kárpáti János Általános Iskolában 12 éve dolgozom, elsősorban alsó tagozatos gyermekekkel foglalkozom.

A szállodai animáció, a vendéglátás, a művelődésszervezés, nyári táboroztatás, pályázatírás területén is szereztem tapasztalatokat.

A párommal és gyermekeimmel Keszthelyen élek.

Egyik kedvelt időtöltésem az írás. Elsősorban versekkel próbálkozom. A próza távolabb áll tőlem. A helyi lapban (Gyenesdiási Híradó) írok néha 1-1 cikket.
Első verseimet diákújságokban publikálhattam. A műveim eddig pályázati antológiákban, hangos könyvben, a Zalai Hírlapban, a Kaláka internetes folyóiratban jelentek meg.
Aforizmákat is írtam. Egyszer ezeket is meg szeretném jelentetni.

Legfrissebbek a szerzőtől: Nagy Antal Róbert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned