„Költészet hete” Gyenesdiáson

A programokat 2018. április közepén szeretnénk megvalósítani. A rendezvény lebonyolításában a gyenesdiási József Attila Klubkönyvtár munkatársai segédkeznek. A helyszíneket a községháza és az iskola biztosítja.

Április 9-én a már több megyei városban, nagyközségben bemutatott „Múzsák randevúja” rendezvénnyel nyitjuk a hetet. Ezt a két héten át látogatható festmény és fénykép kiállítást Soós József költő képek ihlette versei erősítik. A kiállítás egyfelől a pusztuló vidéket, a romló tájat mutatja be, ugyanakkor megkísérli felmutatni a falusi hagyományok és szellemiség szépségét.

Az iskola aulájában vendégünk lesz Vörös István József Attila-díjas költő, aki alsósainknak és felső tagozatosainknak is tart egy-egy beszélgetős, interaktív irodalmi foglalkozást. (Büszkeséggel tölt el minket, hogy az előző két tanévben is voltak neves irodalmár vendégeink: Berg Judit és Szálinger Balázs.)

A magyar költészet napján lesz a községházán első verseskötetem bemutatója.

Iskolánk tehetséges versmondó tanulóinak is biztosítunk lehetőséget. Meghívjuk irodalommal foglalkozó volt tanítványainkat is. Pl. a Gyenesdiási antológiákban szereplő Góth Júliát, a Zalaegerszegen Slam Poetry Klubot alapító Darázsi Fruzsinát.

A Hetedik internetes irodalmi folyóirat szerkesztőit (Ferenczfi János és társai) is vendégül látjuk. Ők is irodalmi foglalkozásokat tartanak tanulóinknak. Este a keszthelyi, környékbeli költők, írók is megismerkednek velük egy kötetlen irodalmi est keretében.

                                                                                   Nagy Antal Róbert pedagógus, költő

Nagy Antal Róbert

NAGY ANTAL RÓBERT (1974, Keszthely)
 
Gyenesdiáson tanít, elsősorban alsó tagozatos gyermekekkel foglalkozik.
Versei eddig pályázati antológiákban, hangos könyvben, a Zalai Hírlapban, a Pannon Tükörben, a Palócföldben szerepeltek.
Egy kötete jelent meg 2018-ban Félidőben címmel.

Pedagógusként rendszeresen szervez irodalmi foglalkozásokat, író-olvasó találkozókat iskolája tanulóinak.

Legfrissebbek a szerzőtől: Nagy Antal Róbert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned